TURČIANSKI RACI | PLAVECKÝ KLUB MASTERS
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
X
REKLAMNÍ PARTNERI

VL MEDIA SUNNY MARTIN VONS GYMWEBOVÉ STRÁNKY

MASTERS SWIMMING POLSKI ZWIĄZEK PŁYWACKI PSK ŽILINA PLAVECKÝ VETERÁNSKY KLUB BRATISLAVA
GENERÁLNY PARTNER

ARENA-PRAHAHLAVNÝ PARTNER

Caffe del CaravaggioPARTNERI

VL MEDIA Autona Mišiak Model ŠportŠPORTOVÍ PARTNERI

VŠK UK ŠKP Košice ROYAL swimming club SWIMMPOWER PRAGUE AQUATICS NITRA PPK DUKLAGaléria osobností

Ľubomír Sýkora

Ing. Ľubomír Sýkora * 23.10.1942 Vrútky

Spoluzakladateľ plaveckého oddielu TJ Strojárne Martin (1969), jeho dlhoročný tajomník a predseda trénerskej rady.

Začal svoju športovú činnosť v plávaní v roku 1950, ako člen plaveckého oddielu TJ Lokomotíva Vrútky, kde sa pod vedením trénera prof. Karola Vojteka zúčastňoval plaveckých pretekov a vodnopólových súťaží organizovaných SPZ na Slovensku.

V spolupráci s ostatnými trénermi sa podieľal na tréningovom procese plavcov, ktorí sa zaradili na popredné priečky slovenského, ale aj československého plávania. Spomeňme napr. reprezentanta ČSSR, všestranného plavca, ale predovšetkým prsiara Igora Bukovského, či reprezentantov – olympionikov prsiara Alexandra Marčeka, ktorý sa zúčastnil v roku 1988 olympiády v Soule a znakára Rastislava Bizuba, účastníka olympiády v Barcelone v roku 1992. Svoje pôsobenie v plaveckom športe reprezentoval aj mimo regiónu Turca ako rozhodca I. triedy v celonárodných, ale aj medzinárodných pretekoch organizovaných vtedajším ČSZTV. Zároveň bol členom organizačných výborov pri jubilejných desaťročniciach založenia plaveckého oddielu TJ Lokomotíva Vrútky, neskôr PVK Vrútky a Memoriálu MUDr. Pavla Šteinera, ktorý sa po desaťročia konal v Martine. Za dlhoročnú prácu v Slovenskej plaveckej federácii obdržal v roku 2002 Zlatú plaketu SPF.

Činnosť v plaveckom športe v Turci vykonával vo svojom voľnom čase, popri zamestnaní. Dlhé roky pracoval ako vedúci pracovník v účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod – OZO Martimex, kde pôsobil od jej založenia, od roku 1970. Svoje skúsenosti v zahraničnom obchode a jazykové znalosti využil neskôr ako zástupca zahraničných spoločností na Slovensku a aj ako lektor angličtiny v rôznych agentúrach a firmách. Túto činnosť vykonáva aj v súčasnosti.

V roku 2015 vstúpil, ako člen do KOMUNITY PLÁVANIA MASTERS – TURČIANSKI VLCI, kde sa podieľa na spracovávaní podkladov pamätí o histórii plaveckých športov v Turci a prekladoch športových materiálov klubu do anglického jazyka. V roku 2016 sa stal jej emeritným členom.

 

 

MEDIÁLNI PARTNERI
TELEVÍZIA TURIEC TELEVÍZIA SEVERKA MY - TURČIANSKE NOVINY TURIEC ONLINE RÁDIO REBECA TURČIANSKY TELEGRAF VRÚTOČAN